.jpg)
Mamatalks.sk
Ste mamou viacerých detí? Tak ste tu správne.
Rada sa s vami podelím o tipy a triky ako sa stať šikovná mama, ktorá si vie poradiť nielen s povinnostiam vo veľkorodine - od varenia, upratovania, po výchovu - ale sa vie takisto vyrovnať s každodennými starostami okolo detí, ktoré materstvo prinášajú (puberta, trucovanie, hádky). Pevne dúfam, že vám môj podcast ponúkne dostatok informácii, ktoré vám uľahčia vaše materstvo.
Pre koho je teda tento podcast? Pre všetky mamičky viacerých detí, ktoré fungujú neustále a sú 24 hodín pre svoje deti k dispozícii. Pre mamičky, ktoré sa chcú inšpirovať, alebo len vypočuť o mamičkovských témach a získať tak nový pohľad či inšpiráciu na vlastnej ceste.
Pre mamičky, ktoré túžia po šťastnom materstve a plnohodnotnom čase so svojími deťmi ale ktoré aj keď sa usilujú, ako chcú, aj tak majú pocit, že deň by musel mať minimálne 48 hodín, aby ste po stíhali všetky tie činnosti, čo treba urobiť.
Mamy, ktoré možno nemajú to šťastie, že im okolie či rodina chce stále pomáhať, a tak sú viac mene na výchovu a starostlivosť svojich detí samé a chcú sa preto inšpirovať trikmi či radami, ktoré uľahčia a lepšie zorganizujú ich každodenné činnosti, aby sa vďaka týmto stali šikovnými mamičkami, ktoré to aj tak zvládnu.
Prečo to poznám? Lebo aj ja som sa tak cítila pri 2 deťoch- vyťažená, unavená a večne nestíhajúca. Medzičasom mám 4 deti a k tomu pracujem na manažérskej pozícii a zvládam to.
Mojím cieľom je pomôcť mamám viacerých detí, aby našli silu, motiváciu a hlavne lepšie plánovanie dňa pri výchove svojich detí a aby sa cítili naplnené a šťastné vo svojej úlohe ako mama.
Všetko čo to potrebuje je častokrát len iný pohľad na vec, či malé zmeny, ktoré povedú k veľkým výsledkom. O mojej metóde plánovania času pre mamičky viacerých detí sa dozviete tu alebo na mamatalks.sk. Teším sa na vás.
Mamatalks.sk
Epizóda #27- Čistá domácnosť vďaka týmto 4 jednoduchým trikom
S týmito jednoduchými radami sa vám bude zržať udržiavanie domácnosti v poriadku neporovnateľnejšie jednoduchšie.
1. Každú vec sa snažíme chytiť do ruky len raz – Nedajme veciam, ktoré vidíme priestor na to, aby neporiadok vôbec vznikol – príklad - ak vidím pohodené topánky, nepreložím ho najskôr do chodby, ale položím rovno do skrinky na topánky
2. Nevytvárajme zbierky neporiadku – takýmito zbierkami na neporiadok sa väčšinou vzniknú stávať pivnice či krov domu, ale môže byť ich aj množstvo malých – napríklad skrinka pri vchode kde každý prihodí niečo, čo mu ležalo v ruke. Prečisťujte si pravidlene miestnosti kde sa skladujú vaše veci a často zbiera neporiadok. Veci, ktoré ste už nechytili do roky rok a nikdy vám nechýbali nemá zmysel skladovať.
3. Vytvorte si na každú vec v byte miesto, kde má byť táto uschovaná. Jedno aká veľká alebo malá tá vec je, mal by každý v rodine poznať ich miesto. Niekedy je nápomocné aj krabicu či nádoby na uschovávanie popísať tým, čo do ních patrí.
4. V neposlednom rade, je dobré keď zapojíte členov rodiny do vaších princípov. Najlepšie funguje systém odmien, najmä u menších detí. Napríklad zbierať nálepky a za 10 nazbieraných si môže dieťa vybrať špeciálny program za odmenu (ísť na zmrzlinu).
Nečakajte, že práve členovia rodiny sa zo dňa na deň zmenia, ale urobte aspoň vy ten prvý krok k čistejšej domácnosti. Už len keď sa vám podarí dodržiavať prvý princíp, uvidíte ako sa vám radikálne zmení čas, ktorý budete potrebovať na upratovanie.
Nezabudnite si tiež vypočuť epizódu 16 o rýchloupratovaní ako aj epizódu 20 o vedomom nakupovaní, ktoré sa takisto zaobejú témou šetrenia času pri upratovaní.
Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke - www.mamatalks.sk
Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.
Teším sa na vašu návštevu.