Mamatalks.sk
Rada vám ukážem ako sa stať šikovná mama, ktorá si vie poradiť s povinnostiami vo veľkorodinne - od varenia, upratovania, po výchovu či organizáciu času - tieto triky vám uľahčia vaše materstvo.
Pre koho je teda tento podcast? Pre všetky mamičky viacerých detí, ktoré fungujú neustále a sú 24 hodín pre svoje deti k dispozícii. Pre mamičky, ktoré sa chcú inšpirovať, alebo len vypočuť o mamičkovských témach a získať tak nový pohľad či inšpiráciu na vlastnej ceste.
Pre mamičky, ktoré túžia po šťastnom materstve a plnohodnotnom čase so svojími deťmi ale ktoré aj keď sa usilujú, ako chcú, aj tak majú pocit, že deň by musel mať minimálne 48 hodín, aby ste po stíhali všetky tie činnosti, čo treba urobiť.
Mamy, ktoré možno nemajú to šťastie, že im okolie či rodina chce stále pomáhať, a tak sú viac mene na výchovu a starostlivosť svojich detí samé a chcú sa preto inšpirovať trikmi či radami, ktoré uľahčia a lepšie zorganizujú ich každodenné činnosti, aby sa vďaka týmto stali šikovnými mamičkami, ktoré to aj tak zvládnu.
Prečo to poznám? Lebo aj ja som sa tak cítila pri 2 deťoch- vyťažená, unavená a večne nestíhajúca. Medzičasom mám 4 deti a k tomu pracujem na manažérskej pozícii a zvládam to.
Mojím cieľom je pomôcť mamám viacerých detí, aby našli silu, motiváciu a hlavne lepšie plánovanie dňa pri výchove svojich detí a aby sa cítili naplnené a šťastné vo svojej úlohe ako mama.
Všetko čo to potrebuje je častokrát len iný pohľad na vec, či malé zmeny, ktoré povedú k veľkým výsledkom. O mojej metóde plánovania času pre mamičky viacerých detí sa dozviete tu alebo na mamatalks.sk. Teším sa na vás.
Mamatalks.sk
Epizóda #37 - Komunikovať s pubertiakom - nové cesty ako si vybudovať dôveru
Ak máte doma pubertálne dieťa určite to poznáte, komunikácia akú ste dovtedy mali so svojím dieťatom sa mení. Niekedy tá komunikácia dokonca uviaže na mŕtvom bode, kedy naše deti nás prestanú vôbec počúvať či s nami komunikovať.
Je takisto naivné si myslieť, že stačí toto obdobie zo zatvorenými očami vydržať a keď bude po puberte, naše deti nás opäť budú brať a zrazu s nami normálne komunikovať.
Ako teda otvoriť komunikáciu s mojím pubertálnym dieťaťom:
- komunikujte zo svojím dieťaťom ako by ste komunikovali zo svojou priateľkou (opytať sa, čo ich zaujíme, čo majú aktuálne za záujmy, ktoré témy sa diskutujú medzi jeho rovesníkmi...)
- nerobte prednášky, lebo to ich automaticky stavia do pozície dieťaťa a nič sa asi dieťaťu neprotivý v tomto veku viac ako keď ho berú ako keby boli ešte ˇmalýˇ
- dôležite je vytvoriť si bázu dôvery a tak komunikovaním o banálnostiach otvoriť diskusiu aj na vážnejšie témy
- teda začať jednoduchými témami a prepracovať sa tak k témam vážnejšími
- častokrát pomôže sa informovať o kamarátoch detí a nie t tom, čo sa dialo okolo konkrétne vašeho dieťaťa, skôr budú rozprávať o iných ako o sebe
- všímajte si názory vaších detí k tomu o čom sa rozprávate
Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke - www.mamatalks.sk
Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.
Teším sa na vašu návštevu.