Mamatalks.sk
Rada vám ukážem ako sa stať šikovná mama, ktorá si vie poradiť s povinnostiami vo veľkorodinne - od varenia, upratovania, po výchovu či organizáciu času - tieto triky vám uľahčia vaše materstvo.
Pre koho je teda tento podcast? Pre všetky mamičky viacerých detí, ktoré fungujú neustále a sú 24 hodín pre svoje deti k dispozícii. Pre mamičky, ktoré sa chcú inšpirovať, alebo len vypočuť o mamičkovských témach a získať tak nový pohľad či inšpiráciu na vlastnej ceste.
Pre mamičky, ktoré túžia po šťastnom materstve a plnohodnotnom čase so svojími deťmi ale ktoré aj keď sa usilujú, ako chcú, aj tak majú pocit, že deň by musel mať minimálne 48 hodín, aby ste po stíhali všetky tie činnosti, čo treba urobiť.
Mamy, ktoré možno nemajú to šťastie, že im okolie či rodina chce stále pomáhať, a tak sú viac mene na výchovu a starostlivosť svojich detí samé a chcú sa preto inšpirovať trikmi či radami, ktoré uľahčia a lepšie zorganizujú ich každodenné činnosti, aby sa vďaka týmto stali šikovnými mamičkami, ktoré to aj tak zvládnu.
Prečo to poznám? Lebo aj ja som sa tak cítila pri 2 deťoch- vyťažená, unavená a večne nestíhajúca. Medzičasom mám 4 deti a k tomu pracujem na manažérskej pozícii a zvládam to.
Mojím cieľom je pomôcť mamám viacerých detí, aby našli silu, motiváciu a hlavne lepšie plánovanie dňa pri výchove svojich detí a aby sa cítili naplnené a šťastné vo svojej úlohe ako mama.
Všetko čo to potrebuje je častokrát len iný pohľad na vec, či malé zmeny, ktoré povedú k veľkým výsledkom. O mojej metóde plánovania času pre mamičky viacerých detí sa dozviete tu alebo na mamatalks.sk. Teším sa na vás.
Mamatalks.sk
Epizóda #53 - Nápady na hry pre choré deti- takto ako mama môžete spríjemniť chorobu vaších detí
Keď sú deti choré, tak je mimoriadne dôležité ich nielen ako mama zaobstarať v zmysle im zabezpečiť jedlo či lieky, ale takisto im pomôcť v procese hojenia.
Pritom choroba u detí prebieha z mojej skúsenosti v 3 fázach - v tej prvej na začiatku ochorenia je dieťa apatické a má buď bolesti alebo celkovo znaky choroby (horúčka), ktoré ho robia skôr pasívnym. O tom, ako mu v tomto období čo najlepšie možno pomôcť som informovala v epizóde 52. Ak ste ju ešte nepočuli, určite nezabudnite naladiť.
V tej druhej fáze už pomaly choroba ustupuje a naše deti sa stávajú vitálnejšími ale zas nie natoľko aby zvládali bežné úkony. Práve v tejto fáze môžete vy ako mama vaše dieťa mimoriadne podporiť v jeho procese hojenia vašou pozornosťou. Pretože aj my dospelý to poznáme, keď sa necítime dobre, padne nám výnimočne dobre, keď je niekto prítomný, kto nás podrží a možno aj trošku odpúta od choroby.
Deti sa cítia rovnako a oni ešte viac ako my dospelý- trpia keď sú choré, lebo nemôžu robiť, čo zvyčajne a často sa ešte nevedia tak samostatne zabaviť a preklenúť ten čas. Preto sú hry skvelým spôsobom ako jednaj ako mama dieťaťu dopriať pozornosť, ktorú potrebuje. A takisto pomôcť mu preklenúť čakanie na vyzdravenie.
V tejto epizóde vám ponúknem veľký výber hier, ktoré môžete robiť aj dieťaťom, čo má ležať v posteli. Teda hry, ktoré nebudú nijako rušiť v jeho liečbe.
Z mojej skúsenosti je tretia fáza ochorenia taká, v ktorej deti už sú skoro zdravé a vtedy ako mama aj vy môžete trochu si dopriať oddychu a s dieťaťom nabehnúť pomaly do normálneho režimu. U nás doma sa v tejto fáze zvyknú dobiehať domáce úlohy, čo sa zameškali počas choroby, alebo s tými menšími už využijem čas doma na spoločnú prechádzku alebo výlet na ihrisko ak sa na to cítia. Práve po viacerých dňoch strávených v posteli sa to mojím deťom naozaj žiada.
Verím, že vám moje nápady na hry pomôžu pri opatere vaších malých pacientov a poteším sa vašej spätnej väzbe.
Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke - www.mamatalks.sk
Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.
Teším sa na vašu návštevu.