Mamatalks.sk
Ste mamou viacerých detí? Tak ste tu správne.
Rada sa s vami podelím o tipy a triky ako sa stať šikovná mama, ktorá si vie poradiť nielen s povinnostiam vo veľkorodine - od varenia, upratovania, po výchovu - ale sa vie takisto vyrovnať s každodennými starostami okolo detí, ktoré materstvo prinášajú (puberta, trucovanie, hádky). Pevne dúfam, že vám môj podcast ponúkne dostatok informácii, ktoré vám uľahčia vaše materstvo.
Pre koho je teda tento podcast? Pre všetky mamičky viacerých detí, ktoré fungujú neustále a sú 24 hodín pre svoje deti k dispozícii. Pre mamičky, ktoré sa chcú inšpirovať, alebo len vypočuť o mamičkovských témach a získať tak nový pohľad či inšpiráciu na vlastnej ceste.
Pre mamičky, ktoré túžia po šťastnom materstve a plnohodnotnom čase so svojími deťmi ale ktoré aj keď sa usilujú, ako chcú, aj tak majú pocit, že deň by musel mať minimálne 48 hodín, aby ste po stíhali všetky tie činnosti, čo treba urobiť.
Mamy, ktoré možno nemajú to šťastie, že im okolie či rodina chce stále pomáhať, a tak sú viac mene na výchovu a starostlivosť svojich detí samé a chcú sa preto inšpirovať trikmi či radami, ktoré uľahčia a lepšie zorganizujú ich každodenné činnosti, aby sa vďaka týmto stali šikovnými mamičkami, ktoré to aj tak zvládnu.
Prečo to poznám? Lebo aj ja som sa tak cítila pri 2 deťoch- vyťažená, unavená a večne nestíhajúca. Medzičasom mám 4 deti a k tomu pracujem na manažérskej pozícii a zvládam to.
Mojím cieľom je pomôcť mamám viacerých detí, aby našli silu, motiváciu a hlavne lepšie plánovanie dňa pri výchove svojich detí a aby sa cítili naplnené a šťastné vo svojej úlohe ako mama.
Všetko čo to potrebuje je častokrát len iný pohľad na vec, či malé zmeny, ktoré povedú k veľkým výsledkom. O mojej metóde plánovania času pre mamičky viacerých detí sa dozviete tu alebo na mamatalks.sk. Teším sa na vás.
Mamatalks.sk
Epizóda #56 - Majte vždy uprataný byt vďaka tomuto 1 jednoduchému triku - akceptujte prirodzené hranice bytu
Patríte k mamám, čo si upratovanie príliš nevychutnávajú ale robia to preto, lebo musia? Mám pre vás skvelý trik ako túto činnosť si uľahčiť – akceptujte prirodzené hranice vášho bytu.
Čo to znamená? Náš celý byt pozostáva zo skriniek, šuplíkov, dóz, misiek.. toto všetko sú prirodzené hranice. Každý šuplík či dóza má len istú kapacitu, tak ako celkovo náš byt. Keď sa naučíte tieto prirodzené hranice akceptovať (teda ak vidíme, že do šuplíku sa nám zmestí len 10 lyžičiek, tak nenatlačím ich 20), tak to bude mať hneď viacero pozitívnych efektov:
· Váš byt bude vždy pôsobiť usporiadane a upratane
· Tým, že vylúčite prebytočné veci, tie, čo naozaj potrebujete nájdte ľahko
· Vaše upratovanie zvládnete za neporovnateľne menej času
· Každý objek v byte bude mať svoje jasné miesto
· Veci, ktoré sa nám schovávajú v šuplíkoch či skrinkách začneme aj reálne používať, nielen zbierať
Tým, že sa naučíme hranice nášho bytu, tak sa takisto naučíme nakupovať racionálne. Ak vidím, že môj šuplík na čapice je preplnený, tak nedokúpim novú čiapku.
Prípadne si najskôr pretriedim, čo tam mám, či sú možno medzitým veci, ktoré už nenosíme alebo ktoré sú už len malé či vynosené.
Aby sme náš byt do tohto stavu dostali, je dobré postupne analyzovať váš celý byt. Pričom si staší zobrať 1 izbu na celý mesiac a sledovať, kde boli prirodzené hranice už prekročené. Kde sú nadbytočné veci, kde sú vynosené či nepoužívané veci .. toto postupne riešiť na malom priestore a keď zvládnete jednu miestnosť, tak takisto analyzovať ďaľšiu miestnosť.
Pri potravinách je to ešte dôležitejšie, si pravidelne naše zásoby dobre skontrolovať a tak ako pri inom aj zistiť, kde už naše dózy už preplnené prípadne, ktoré potraviny sú už zastaralé.
Celkovo vám tento nový pohľad na vašú domácnosť zmení celkovo upratovanie keď prestaneme hromadiť veci, ktoré častokrát skladujeme len preto, že sa nám zdajú ešte celkom v dobrom stave alebo je nám lúto ich vyhodiť. Koniec koncov mi tieto veci aj tak nepoužívame, len zhromaďujeme a naučiť sa zbytočne presýcovať byt vecami, čo nepotrebujeme a koncentrujeme sa a veci, čo naozaj používame a potrebujeme. Toto všetko dokážeme ak začneme uplatnovať koncept prirodzených hraníc nášho bytu.
Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke - www.mamatalks.sk
Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.
Teším sa na vašu návštevu.