Mamatalks.sk
Ste mamou viacerých detí? Tak ste tu správne.
Rada sa s vami podelím o tipy a triky ako sa stať šikovná mama, ktorá si vie poradiť nielen s povinnostiam vo veľkorodine - od varenia, upratovania, po výchovu - ale sa vie takisto vyrovnať s každodennými starostami okolo detí, ktoré materstvo prinášajú (puberta, trucovanie, hádky). Pevne dúfam, že vám môj podcast ponúkne dostatok informácii, ktoré vám uľahčia vaše materstvo.
Pre koho je teda tento podcast? Pre všetky mamičky viacerých detí, ktoré fungujú neustále a sú 24 hodín pre svoje deti k dispozícii. Pre mamičky, ktoré sa chcú inšpirovať, alebo len vypočuť o mamičkovských témach a získať tak nový pohľad či inšpiráciu na vlastnej ceste.
Pre mamičky, ktoré túžia po šťastnom materstve a plnohodnotnom čase so svojími deťmi ale ktoré aj keď sa usilujú, ako chcú, aj tak majú pocit, že deň by musel mať minimálne 48 hodín, aby ste po stíhali všetky tie činnosti, čo treba urobiť.
Mamy, ktoré možno nemajú to šťastie, že im okolie či rodina chce stále pomáhať, a tak sú viac mene na výchovu a starostlivosť svojich detí samé a chcú sa preto inšpirovať trikmi či radami, ktoré uľahčia a lepšie zorganizujú ich každodenné činnosti, aby sa vďaka týmto stali šikovnými mamičkami, ktoré to aj tak zvládnu.
Prečo to poznám? Lebo aj ja som sa tak cítila pri 2 deťoch- vyťažená, unavená a večne nestíhajúca. Medzičasom mám 4 deti a k tomu pracujem na manažérskej pozícii a zvládam to.
Mojím cieľom je pomôcť mamám viacerých detí, aby našli silu, motiváciu a hlavne lepšie plánovanie dňa pri výchove svojich detí a aby sa cítili naplnené a šťastné vo svojej úlohe ako mama.
Všetko čo to potrebuje je častokrát len iný pohľad na vec, či malé zmeny, ktoré povedú k veľkým výsledkom. O mojej metóde plánovania času pre mamičky viacerých detí sa dozviete tu alebo na mamatalks.sk. Teším sa na vás.
Mamatalks.sk
Epizóda #102 - Pre mamičky novorodencov - na toto by ste si pri kojení mali dať pozor
Ak sa vám narodilo bábätko, tak ste určite plná elánu z príjemných chvíľ s vaším čerstvo narodením bábätkom a krásnych okamihov strávených pri kojení. Niekedy však realita vyzerá skôr ako horor, najmä ak trpí vaše dieťatko na koliky a po každom kojení nastáva plač a to či už cez deň či v noci.
3 z mojích 4 detí boli narodené predčastne a ako to u predšastne narodených detí často býva, majú tieto ešte nie dokonalo vyvynutý tráviaci trakt a tak nieje nezvyčajné, že potom výnimočne citlivo reagujú na stravu. Samozrejme nie na tú čo jedia (sú len kojené) ale na tú, ktorú vy ako mama zjete.
Aj keď výskumy oficiálne nepotvrdili prepojitosť medzi stravou mamy a tým, čo z toho sa dostane do mliečka, ja som žiaden výskum pri mojich deťoch nepotrebovala. Boli potraviny, ktoré boli doslova akcia -reakcia. Akonáhle som ich zjedla, mohla som sa pripraviť na hodiny plaču lebo moje bábätko na ne reagovalo.
A tak som trávila hodiny skúmaním toho, čo môže novorodencovi problémy v strave mamy spôsobovať. Ak máte bábätko, ktoré po tom ako ste si práve vychnutnali segedínsky guláš ani nemrkne, tak gratulujem, patríte k tým šťastným. Ak však vaše dieťatko trpí na plynatosť, bolesti bruška alebo koliky či reflux, tak si vypočujte, pri ktorých potravinách by ste mali byť obozretnejšie.
Skúste sa v tom koncentrovať na vaše bábätko, proste postupne vysadiť 1 z týchto potravín čo spomeniem a 2-3 dni pozorovať, či je to lepšie. Takto postupne zistiť, na čo reaguje a tomu sa možno vyhýbať.
Dúfam, že vám budú moje rady nápomocné. K téme kojenie odporúčam naladiť aj epizódu 70 ak ste ju ešte nepočuli. Ak chcete zistiť, ako si poradiť s únavou ako mama novorodenca, vypočujte si epizódu 32. Takisto novorodeneckým témam sa venujem v epizódach 93 a 96.
Ak vás môj podcast zaujal, nezabudnite ma navštíviť tiež na mojej stránke - www.mamatalks.sk
Takisto ma nájdete na sociálnych sieťach, či už na instagrame alebo facebooku.
Teším sa na vašu návštevu.